Domů
Všechny plány cest
Moje plány cest
Vyzkoušet plánování cesty + Nápověda

Váš plán cesty: Důležité tipy

Níže si vyzkoušejte, jak snadno lze vytvořit plán cesty. Pokud to ale s plánováním své cesty myslíte vážně, raději přejděte na Moje plány cest - tam se váš plán i automaticky uloží, budete si ho moci vytisknout nebo sdílet s ostatními.

Užitečné tipy

 • když vyplníte počáteční a konečné datum cesty, ukážou se vám jednotlivé dny cesty, k nimž si můžete dělat poznámky
 • když najedete myší nad libovolné tlačítko, ukáže se k němu nápověda
 • když začnete vyplňovat název země, kam se chystáte, ukáže se vám nabídka zemí
 • plán vaší cesty se automaticky ukládá a kdykoli se k němu můžete vrátit
 • svůj plán cesty můžete kdykoli snadno upravit, například přidat nebo ubrat dny, případně ji třeba celou posunout na jiný termín
 • jedete-li do více zemí, vyplňte nahoru pouze první z nich a další až k jednotlivým dnům za čárku (například Řím, Itálie)

8 tipů pro začátek

 1. Nastavte počáteční a konečné datum cesty, po ťuknutí do příslušného pole se ukáže kalendář. Tlačítky + a - můžete kdykoli přidat nebo ubrat dny, což změní konečné datum cesty. Můžete také kdykoli změnit počáteční datum cesty a celá cesta se tak přeplánuje na nové datum.
 2. Nastavte cílovou zemi cesty. Tlačítky za ní si k ní můžete nechat zobrazit mapu, bezpečnostní varování, turistické informace a řadu dalších užitečných informací, které vám pomohou s plánováním.
 3. Do pole Základní informace o cestě si můžete zapsat vše, co si nebudete psát k jednotlivým dnům. Třeba informace o měně, o tom, co vzít s sebou, o očkování... Nebo třeba tipy, co na cestě podniknout, které jste ještě nepřiřadili jednotlivým dnům. Pole Základní informace o cestě můžete snadno přejmenovat - stačí na jeho nadpis kliknout myší a pak psát. Podobně to funguje u jednotlivých dní.
 4. Pokud označíte nějaký text v poznámkách, tlačítkem Zvýrazni ho zvýrazníte. Tlačítkem Odkazuj z něj vytvoříte aktivní odkaz - když na něj pak kliknete, přejdete na příslušný web.
 5. Vyplňte město, kde budet spát první noc a počet nocí. Tlačítkem Kopíruj se tato informace zkopíruje do dalších dní. Dalšími tlačítky snadno otevřete mapu města, najdete ubytování nebo si zobrazíte fotografie města.
 6. Vyplňte také plán toho, co bude ve městě dělat. I zde můžete použít tlačítka Zvýrazni a Odkazuj. Tlačítkem Kopíruj zkopírujete obsah tohoto pole do dalších dní. Je to užitečné když začínáte plánovat a připravujete si do každého dne stejné informace (místo obecného Poznámky), například Kam půjdeme, Kde budeme obědvat, Jakou použijeme dopravu apod.
 7. Když později zjistíte, že chcete třeba plán na pátek přesunout na středu, stačí jen chytit daný den (za jeho modrý pruh nahoře) a přesunout ho. Všechny další dny se automaticky posunou dle potřeby.
 8. Svůj plán cesty si můžete kdykoli snadno vytisknout, uložit na svůj počítač nebo sdílet s ostatními. Pokud váš plán není tajný, určitě stiskněte tlačítko Sdílej, ať se může vaše cesta stát inspirací pro ostatní. Po zapnutí sdílení můžete svou cestu také snadno sdílet na sociálních sítích.


Kopíruj odkazKopíruje odkaz pro sdílení SdílejPovolí/zakáže sdílení StáhniStáhne tento plán cesty TiskniVytiskne tento plán cesty

Začátek: Konec: + Přidat jeden den - Ubrat jeden den

MapaZobrazí mapu této země. Turistická mapaZobrazí turistickou mapu této země. MZV InformaceInformace o této zemi na Ministerstvu zahraničních věcí ČR WikipediaInformace o této zemi na Wikipedii GoogleHledá informace o této zemi na Google Obvyklé počasíPřehled obvyklého počasí během roku Předpověď počasíAktuální předpověď počasí FotografieZobrazí fotografie z této země HotelyOrientační přehled hotelů v této zemi LetenkyVyhledávač levných letenek ZájezdyZobrazí pro inspiraci program zájezdů do této země WikiVoyage (anglicky)Průvodce WikiVoyage po této zemi (anglicky) Lonely Planet (anglicky)Průvodce Lonely Planet po této zemi (anglicky) TripadvisorTipy Tripadvisor k této zemi Aktivity (anglicky)Zobrazí odvoz z letiště, denní výlety, místní atrakce apod. MěnaZobrazí měnu země a její aktuální kurs ke koruně

Některé odkazy z této stránky vedou na weby třetích stran, za jejichž obsah nenese EditTrip.com žádnou odpovědnost. EditTrip.com může, ale nemusí být s těmito weby ve smluvním vztahu. Snažíme se, aby informace na EditTrip.com byly maximálně přesné, vždy ale doporučujeme ověřit je i v dalších zdrojích informací.

©2019-2023 EditTrip.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu EditTrip.com a ochrana soukromí
Facebook Twitter Pinterest